MSZ Rosji: spotkanie Ławrow-Tillerson w czwartek w Bonn

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa potwierdziła w środę, że minister Siergiej Ławrow w czwartek odbędzie rozmowę z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem w Bonn, w kuluarach spotkania szefów dyplomacji państw G20.

Zacharowa dodała, że na czwartek zaplanowano też spotkanie Ławrowa z wicekanclerzem i ministrem spraw zagranicznych Niemiec Sigmarem Gabrielem.

Szef rosyjskiego MSZ także weźmie udział w Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa w dniach 17-19 lutego. 18 lutego w kuluarach forum spotka się z szefową unijnej dyplomacji Federiką Mogherini.

Jak zapowiedziała Zacharowa, 18 lutego w Monachium prawdopodobnie dojdzie do rozmów szefów MSZ państw „czwórki normandzkiej”: Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Spotkanie „jest dopracowywane i prawdopodobnie się odbędzie” – przekazała Zacharowa. „Czwórka normandzka” zajmuje się uregulowaniem konfliktu w ukraińskim Donbasie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl