fot. Nasz Dziennik

22 lata temu wyszedł pierwszy numer „Naszego Dziennika”

29 stycznia 1998 roku wyszedł pierwszy numer „Naszego Dziennika”. Pismo to przełamało lewicowo-liberalny monopol na rynku prasy codziennej. Od 22 lat redakcja konsekwentnie opisuje nie tylko rzeczywistość, ale także podejmuje się trudnego zadania kształtowania postaw duchowych, patriotycznych i społecznych.

Pani Gertruda Szumska z Gdańska jest czytelniczką „Naszego Dziennika” od pierwszego numeru. Przyznaje, że pojawienie się tego pisma było dla niej dużą radością.

– Wtedy poszłam do sklepu, który najbliżej znajduje się mojego domu i zaproponowałam, żeby sprowadzali „Nasz Dziennik”, odkładali mi do teczki, a ja będę w tym sklepie wszystkie zakupy wykonywała – mówiła pani Gertruda Szumska.

Pierwszy numer „Naszego Dziennika” miał 8 stron, był czarno-biały. Na pierwszej stronie jako główny temat redakcja zamieściła artykuł poświęcony palącemu wówczas problemowi – wyprzedaży polskich zakładów pracy obcemu kapitałowi. Dziś „Nasz Dziennik” ma zdecydowanie większą objętość, jest kolorowy. Dostępny jest także w internecie. Technika się zmienia, ale cel wydawania „Naszego Dziennika” jest ten sam.

– Cele są te same, czyli pomoc Polakom w zachowaniu depozytu wiary, czyli ewangelizacja i dobre rozeznanie w rzeczywistości z tymi problemami, z którymi się codziennie spotykamy, z tymi tematami, które nas wszystkich dotyczą – mówiła redaktor naczelna pisma Ewa Nowina Konopka.

Przez ostatnie 22 lata niektóre problemy udało się w Polsce rozwiązać, niektórych nie. Pojawiły się też nowe, bardzo poważne problemy.

– Proszę zobaczyć, jaka jest w tej chwili agresywna ideologia gender, jaki jest agresywny ekologizm. Te tematy są u nas pierwszorzędne. Staramy się pokazywać problemy, jakie istnieją w edukacji, bo taka będzie Polska, jakie będą przyszłe pokolenia – oznajmiła Ewa Nowina Konopka.

„Nasz Dziennik”, podobnie jak Radio Maryja i inne media powstałe z inicjatywy o. dr. Tadeusza Rydzyka, nie tylko informuje o tym, co się dzieje w Polsce i na świecie. Pełni jeszcze jedną ważną rolę – formuje sumienia i kształtuje postawy społeczne i patriotyczne. Piotr Mazur z Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przyznał, że często korzysta w swej działalności z artykułów „Naszego Dziennika”.

– One były i są wykorzystywane w pracy formacyjnej z młodymi ludźmi – powiedział Piotr Mazur.

Przez 22 lata na łamach „Naszego Dziennika” publikowało lub wypowiadało  się wiele wybitnych postaci Kościoła, świata polityki i nauki. To tu publikował między innymi o. prof. Mieczysław Albert Krąpiec, ks. prof. Janusz Nagórny, księża arcybiskupi Ignacy Tokarczuk i Kazimierz Majdański oraz prof. Jan Szyszko.

– To jest jedyny polski dziennik katolicki, który przekazuje nam prawdę, zapoznaje nas z życiem bieżącym, sprawami politycznymi, gospodarczymi, patriotycznymi, ale też i historycznymi – stwierdziła pani Gertruda Szumska.

„Nasz Dziennik” można kupić w kiosku, w różnych sklepach, na poczcie,  można także zaprenumerować. Dla prenumeratorów redakcja przygotowała w tym roku wyjątkowe prezenty – figurki Matki Bożej z Medjugorje, które zostały wczoraj poświęcone w tym niezwykłym miejscu objawień Matki Bożej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl