16. Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na św. Krzyż

Trwa 16. Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Celem tegorocznej pielgrzymki jest duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży.

Organizatorzy rajdu przygotowali 14 tras pieszych, mających od 2 do 40 km. Każda z nich ma swoją nazwę, która charakteryzuje jej tematykę i przebieg. Wszystkie trasy biorą swój początek przy kościołach oraz kaplicach, miejscach ważnych dla historii i kultu religijnego. Każda z grup rajdowych będzie pod opieką.

Przewodnik świętokrzyski i członek sztabu rajdu, Łukasz Zarzycki tłumaczy, że uczestnikom pielgrzymki na Święty Krzyż przyświecają konkretne cele.

– Przede wszystkim jest to pokłon relikwiom drzewa Krzyża Świętego. Jest to duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie, inauguracja obchodów 25-lecia pobyty św. Jana Pawła i na ziemi świętokrzyskiej, a trzeba dodać, że Jan Paweł II jest honorowym przewodnikiem świętokrzyskim, i wreszcie jest to dziękczynienie za jubileusz 50-lecia Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach – mówi Łukasz Zarzycki.     

Pielgrzymi wezmą także udział we Mszy Św. na Świętym Krzyżu. Organizatorem rajdu jest m.in. Diecezja Kielecka.

RIRM

drukuj