fot. By Nieznany - Adam Szelągowski "Historja Powszechna. Wiek Dwudziesty", Warszawa 1938, Wyd. M.Arct, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6592764

148. rocznica urodzin Wincentego Witosa

W Wierzchosławicach odbędą się dziś uroczystości z okazji 148. rocznicy urodzin Wincentego Witosa. Organizatorem wydarzeń jest NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Patronat medialny objęły Telewizja Trwam i Radio Maryja.

Wincenty Witos był jednym z Ojców Niepodległości. Trzykrotnie sprawował funkcję premiera Polski. Był działaczem ruchu ludowego. Urodził się w 1874 roku w Wierzchosławicach, w których później był wójtem. Tam też został pochowany.

Wincenty Witos był jednym z najbardziej wpływowych polityków II RP. Dziś – z okazji przypadającej wczoraj rocznicy jego urodzin – odbędą się tradycyjne uroczystości upamiętniające. Rozpoczną się z Mszą św. o godz. 12.30. Eucharystia sprawowana będzie w intencji Ojczyzny i rolników w kościele parafialnym w Wierzchosławicach. Przewodniczył jej będzie ks. bp Leszek Leszkiewicz, Krajowy Duszpasterz Rolników.

Po zakończonej Mszy św. uczestnicy uroczystości przejdą do grobu Wincentego Witosa. O godz. 14.30 odbędzie się spotkanie w Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach. Otwarcia dokona członek prezydium NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, Wojciech Włodarczyk.

Zaplanowano wystąpienia poseł Teresy Hałas, przewodniczącej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” i wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Henryka Kowalczyka. Wykład na temat wspólnej wizji Polski Wincentego Witosa i NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” wygłosi były prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dr Jarosław Szarek.

Podczas uroczystości odznaczeni zostaną zasłużeni rolnicy ziemi tarnowskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły Telewizja Trwam i Radio Maryja.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl