fot. twitter.com/xrytel

14. Narodowy Dzień Życia

Już po raz 14. obchodzimy dziś Narodowy Dzień Życia. Święto zostało uchwalone przez Sejm RP w 2004 r.

To czas narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego. Szczególnie chodzi o osoby najmniejsze, najsłabsze i zdane na pomoc innych. Obecny rząd podejmuje działania mające na celu otoczenie troską polskich rodzin oraz najmłodszych.

Poseł PiS-u Bartłomiej Wróblewski wskazuje na takie programy, jak Rodzina 500 plus czy „Za Życiem”.

– Pamiętamy o tym, że to nasz rząd podjął decyzję o tym, aby to rodzice decydowali, czy dzieci idą do szkół w wieku sześciu czy siedmiu lat. Rząd premier Beaty Szydło przygotował program „Za życiem”, który wspiera osoby niepełnosprawne, rodziny tych osób, matki. Jest to niezwykle istotna zmiana. Wiemy także, że w PiS liczni posłowie angażują się w projekty, których celem jest zwiększenie zakresu ochrony prawnej życia poczętego – powiedział Bartłomiej Wróblewski.

Na początku tygodnia sejmowa komisja sprawiedliwości pozytywnie zaopiniowała z kolei projekt „Zatrzymaj aborcję”. Propozycja zakłada wykreślenie z polskiego prawa przesłanki eugenicznej, czyli możliwości zabicia nienarodzonego chorego dziecka.

Projekt znajduje się sejmowej komisji polityki społecznej. Polski Episkopat wyraził zaniepokojenie przedłużaniem się prac parlamentarnych nad tym projektem.

Jutro w Kościele katolickim obchodzony będzie Dzień Świętości Życia, który jest czasem szczególnej troski o dar życia.

RIRM

drukuj