14. edycja akcji „Milion dzieci modli się na różańcu”

Już po raz czternasty organizowana jest dziś międzynarodowa akcja modlitewna „Milion dzieci modli się na różańcu”. Najmłodsi na sześciu kontynentach jednoczą się w modlitwie o pokój na świecie.

Do udziału w akcji zachęca Konrad Ciempka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, które odpowiada za koordynację akcji w Polsce.

Zachęcamy wszystkich dyrektorów, katechetów, nauczycieli, aby tego dnia zebrać dzieci w klasach podstawowych, ponadpodstawowych i żeby modlić się na różańcu. Widzimy, w jakiej sytuacji jest cały świat, gdzie ma miejsce wiele konfliktów zbrojnych i niepewnych sytuacji. Ten pokój jest potrzebny, ponieważ dzieci modlą się o niego każdego roku. Dzieci będą się modlić o ten pokój na świecie, ale również o pokój w naszych rodzinach, środowiskach i również o pokój tutaj, w Polsce – powiedział Konrad Ciempka.

Pomysł akcji „Milion dzieci modli się na różańcu” powstał w 2005 roku w Wenezueli. Inicjatywa zyskała aprobatę Konferencji Episkopatu tego kraju. Jest inspirowana słowami św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”.

RIRM

drukuj