13 maja ulicami Torunia przejdzie VII Marsz Witolda Pileckiego

W sobotę 13 maja w Toruniu odbędzie się VII Marsz pułkownika Witolda Pileckiego, jednego z najsłynniejszych Żołnierzy Niezłomnych. Jednym z organizatorów wydarzenia jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

Marsz poprzedzi Msza św. w Kościele Garnizonowym pw. Św. Katarzyny, która rozpocznie się o godz. 13:00.

Po Eucharystii, o godz. 14:00, rozpocznie się przemarsz od Placu Świętej Katarzyny do pomnika Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tam o godz. 14:30 rozpoczną się uroczystości upamiętniające płk. Witolda Pileckiego.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Toruń, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń, Fundacja Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”, europoseł Kosma Złotowski, Fundacja Polska Tożsamość oraz Młodzież Wszechpolska.

Patronat medialny nad VII Marszem Witolda Pileckiego w Toruniu objęły m.in. Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl