fot. sxc.hu

1277 kandydatów do PE

Tysiąc dwustu siedemdziesięciu siedmiu kandydatów wystartuje w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego.Prawo do głosowania przysługuje ponad 30 milionom Polaków. Zagłosujemy w ok. 27,5 tys. obwodach wyborczych.

Z listy nr 4 wystartują kandydaci komitetu PiS; Numer 8 – PO,  9 – PSL. Na pierwszej pozycji jest komitet wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry.

Z sondaży wynika, że do urn wyborczych pójdzie co czwarty uprawniony. Do udziału w głosowaniu zachęca prezydium konferencji Episkopatu Polski.

– Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego to nasze prawo, ale i obowiązek. Wybierzmy kogoś, kto szanuje godność człowieka, mężczyzny, kobiety. Kogoś, kto szanuje życie, prawo do wolności religijnej, a także prawo do publicznego wyrażania własnych przekonań religijnych. Na kogoś takiego oddajmy głos – zachęca ks. dr Józef Kloch, rzecznik KEP.

Także prezydent Bronisław Komorowski zwrócił się do Polaków, aby w niedzielę oddali głos. „Pamiętajmy, że o sile i jakości naszej reprezentacji zadecydują nasze głosy. Zachęcam więc i proszę z całego serca o głosowanie w niedzielnych wyborach. Naszą polską siłę i nasze polskie znaczenie buduje każdy głos oddany na Polskę w Europie” – powiedział prezydent.

RIRM

drukuj