fot. sejm.gov.pl

11 grudnia premier Mateusz Morawiecki wygłosi exposé

11 grudnia o godzinie 10.00 premier Mateusz Morawiecki wygłosi w Sejmie expose. Termin ten został ustalony na spotkaniu premiera z marszałkiem Sejmu, Szymonem Hołownią.

Spotkanie obu polityków odbyło się w gabinecie marszałka Sejmu. Rozmowa dotyczyła pilnych projektów ustaw, którymi powinien się zając Sejm.

– Zerowy VAT na żywność, który proponujemy powinien wejść w życie od pierwszego stycznia. Ceny energii elektrycznej powinny być również zamrożone od 1 stycznia przyszłego roku, podobnie wakacje kredytowe – mówił Mateusz Morawiecki.

Najważniejszym tematem rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z Szymonem Hołownią był termin wygłoszenia przed Sejmem expose przez prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego.

– Powiedziałem, że chciałbym, aby było to 11 grudnia. Marszałek Sejmu się z tym zgodził. Wyznaczyliśmy godzinę – oznajmił Mateusz Morawiecki.

Zaproponowałem, aby wystąpienie premiera z głosowaniem rozpoczęło się o godzinie 10:00 w poniedziałek 11 grudnia – wskazał Szymon Hołownia.

Tego samego dnia będzie głosowany wniosek wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego. Wiele wskazuje na to, że wniosek nie uzyska większości i uruchomiony zostanie – po raz pierwszy od 1989 roku – drugi krok w powołaniu rządu.

Jeszcze tego samego dnia, czyli 11 grudnia dokonamy w Sejmie wyboru nowego prezesa Rady Ministrów – powiedział marszałek Sejmu.

Kandydatem nowej większości w Sejmie jest Donald Tusk. Prezydent Andrzej Duda 13 grudnia powierzy nowemu premierowi misję tworzenia rządu.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl