100 tys. choinek z Lasów Państwowych trafi do polskich domów

Świerk pospolity i sosna to najbardziej popularne drzewka, które znajdą się w naszych domach.  Co roku Lasy Państwowe sprzedają 100 tys. choinek.

W głównej mierze sprzedawane drzewka pochodzą z prywatnych plantacji. Lasy Państwowe oferują choinki, które pochodzą z tzw. cięć sanitarnych.

Ich główną zaletą jest cena – zauważa Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych.

– Niezależnie od tego, czy są Święta czy też ich nie ma, i tak musielibyśmy te drzewka pozyskać po to, aby inne miały dobre warunki do rozwoju. I dlatego tych drzewek jest tylko 100 tys., natomiast pozytywne jest to, że są bardzo tanie w porównaniu do drzewek sprzedawanych przez prywatnych plantatorów. Takie drzewka w LP można kupić już od 20 zł. Nie ma zbyt dużego wyboru, ponieważ w polskich lasach rosną tylko gatunki rodzime – wyjaśnia Anna Malinowska.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl