fot. www.gov.pl

1 kwietnia rusza nabór wniosków o „500 plus”

Od 1 kwietnia ruszy nabór wniosków o „500 plus” drogą tradycyjną. Ze względów bezpieczeństwa Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej apeluje, aby wnioski mimo wszystko składać przez internet.

Elektroniczne wnioski o „500 plus” są wysyłane przez rodziców już od 1 lutego. Od czwartku będzie możliwość składnia ich w formie tradycyjnej w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej apeluje, aby mimo wszystko korzystać z rozwiązań elektronicznych, ponieważ sytuacja epidemiczna w kraju jest trudna.

„Ze względów bezpieczeństwa zachęcam do korzystania z drogi elektronicznej, czyli bankowości elektronicznej, portalu Empatia oraz Platformy Usług Elektronicznych ZUS. To naprawdę prosta i intuicyjna procedura, która nie tylko usprawni cały proces, ale przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo, które jest absolutnie bezcenne” – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Szefowa resortu Marlena Maląg przypomniała, że w tym roku złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze jest konieczne. W związku ze zmianami z ustalaniem okresu świadczeniowego, w ubiegłym roku rodzice nie musieli tego robić. Jego złożenie do końca czerwca gwarantuje, że świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

TV Trwam News

drukuj