fot. twitter.com/WodyPolskie

Zakończył się remont Kanału Grunwaldzkiego

Zakończył się remont Kanału Grunwaldzkiego łączącego jeziora Tałtowisko i Kotek na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich – poinformowały Wody Polskie. Koszt przedsięwzięcia to 11 mln zł. 

Liczący niecałe pół kilometra szlak wodny przeszedł kompleksową przebudowę. Umocniono i pogłębiono dno kanału do ponad 1,5 m głębokości oraz udrożniono wloty.

Jak zaznaczyło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, inwestycja była niezbędna ze względu m.in. na zły stan techniczny fragmentów nabrzeży jezior służących obsłudze ruchu żeglugowego.

Wiceszef resortu infrastruktury Marek Gróbarczyk podkreślił dziś na konferencji, że ta inwestycja jest bardzo ważna ze względów turystycznych.

To oferta turystyczna, wakacyjna, gdzie wszystkich Państwa zapraszamy na Mazury. Tutaj, gdzie tyle lat nie inwestowano, nie remontowano, nie prowadzono żadnych inwestycji pod kątem remontów, utrzymania, rozbudowy tych turystycznych dróg. Dzisiaj możemy powiedzieć, że Wody Polskie realizują właśnie te zadania, które dla nas są niezwykle ważne pod kątem gospodarki wodnej, ale przede wszystkim pod kątem oferty turystycznej, bo przecież to Mazury są sercem turystyki wodnej – powiedział Marek Gróbarczyk.

Kanał Grunwaldzki jest pierwszym z czterech modernizowanych kanałów na szlaku od Giżycka do Mikołajek. Obecnie prowadzone są prace remontowe w kanałach: Tałcki, Mioduński i Szymoński.

Ponadto w IV kwartale tego roku Wody Polskie planują ogłosić przetarg na modernizację Kanału Łuczańskiego w Giżycku.

RIRM

drukuj