fot. pixabay.com

W obwodzie lwowskim rozpoczynają się remonty dróg ze środków od Polski

W tym tygodniu powinien rozpocząć się remont dróg i przejść granicznych w obwodzie lwowskim ze środków kredytowych w wysokości 100 mln euro od Polski – poinformował w środę ukraiński premier Denys Szmyhal, cytowany przez RBK-Ukraina. Umowę w sprawie kredytu zawarto w 2015 roku.

Denys Szmyhal przekazał na środowym posiedzeniu rządu, że dzięki rozmowom z polskimi partnerami po pięciu latach „biurokratycznych barier” Ukraina otrzymuje 100 mln euro środków kredytowych.

Premier zaznaczył, że zwróci się do ministra kierującego jego kancelarią Ołeha Nemczinowa o przeprowadzenie inspekcji rozpoczęcia prac w najbliższy piątek, „aby wykorzystanie i inwestowanie środków kredytowych odbywało się w odpowiedni sposób”.

Portal RBK-Ukraina pisze, że kredyt będzie wykorzystany do ulepszenia infrastruktury w przygranicznym regionie z Polską. 68 mln euro ma być przeznaczone na poprawę stanu dróg, a 32 mln – na przejścia graniczne.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl