Turcja: Zatrzymano 24 obcokrajowców podejrzanych o przygotowywanie zamachu

Turecka policja zatrzymała w piątek w Stambule 24 obcokrajowców, w tym co najmniej jednego Syryjczyka, podejrzanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego z ramienia tzw. Państwa Islamskiego (IS) – poinformowała turecka agencja prasowa Anatolia.

Powołując się na źródło w służbach bezpieczeństwa, Anatolia pisze, że policja otrzymała informację o planowanym co najmniej jednym ataku w mieście.

Funkcjonariusze dokonali przeszukania lokalu w jednej z dzielnic Stambułu, a w wyniku operacji zatrzymali 24 osoby. Dziewięć z nich to prawdopodobnie wysocy rangą członkowie IS, a 15 pozostałych miało usiłować dostać się przez Turcję na obszary, w których walczą dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego.

Ponadto policja przechwyciła wiele należących do podejrzanych dokumentów, m.in. zgromadzonych na nośnikach cyfrowych.

Wcześniej w piątek media informowały, iż władze Turcji zatrzymały tego dnia cztery osoby w ramach śledztwa w sprawie potencjalnego zagrożenia dla brytyjskich i niemieckich misji dyplomatycznych w tym kraju. W tej sprawie nie wykryto jednak powiązań między podejrzanymi a organizacjami terrorystycznymi.

Jak zaznacza agencja AP, od zeszłego roku w wyniku przeprowadzonych w Turcji ataków IS zginęło ok. 200 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl