fot. Maciej Konieczny

Studenci AKSiM w Toruniu po raz 14. pielgrzymują do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Społeczność akademicka Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu po raz 14. pielgrzymuje w czwartek do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W tym roku modlitewnemu spotkaniu przyświeca hasło: „Udajcie się do Józefa i, co on wam powie, czyńcie”.

Pielgrzymkę do Kalisza rozpocznie nabożeństwo o godz. 17.00. Po nim zaplanowano świadectwa studentów i wykładowców, w tym tych, którzy w tym roku zawarli sakrament małżeństwa.

Centralnym punktem będzie Msza święta. Eucharystii będzie przewodniczył ks. bp. Paweł Socha z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan uczelni, podkreśla, że pielgrzymka do Kalisza to dla studentów duchowe przygotowanie do nowego roku akademickiego. To także okazja, aby zawierzyć swoją rodzinę św. Józefowi.

– Jedziemy jako wspólnota akademicka, żeby zawierzać naszą uczelnię, poczęte życie oraz nasze rodziny św. Józefowi. Studenci jadą także po to, aby prosić o dobrych mężów i dobre żony, ale także by dziękować za wszelkie wysłuchane modlitwy. To wyjątkowy czas połączony z inauguracją roku akademickiego – mówi dr Dorota Żuchowska.

W pielgrzymce do sanktuarium św. Józefa można wziąć duchowy udział. Transmisję z Kalisza przeprowadzą Radio Maryja oraz TV Trwam.

 

RIRM

drukuj