Sejm: Trwa sprawozdanie komisji finansów nt. ustawy budżetowej na 2019 rok

W Sali Plenarnej po godz. 14.00 rozpoczęło się sprawozdanie sejmowej Komisji Finansów Publicznych. III czytanie ustawy budżetowej na przyszły rok oraz głosowanie nad projektem odbędzie się na pierwszym posiedzeniu Sejmu po nowym roku.

W toku prac w sejmowej komisji posłowie opozycji zgłosili ponad 400 poprawek, jednak zostały one odrzucone. Przyjęto natomiast ponad 20 zmian zaproponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Mają one w większości charakter doprecyzowujący. Teraz nadszedł czas na II czytanie ustawy budżetowej.

– Jako koalicja – wsłuchując się w potrzeby rządu – zgłosiliśmy 25 poprawek, które doprecyzowały niektóre wydatki w ramach istniejących zapisów, a więc 25 poprawek klubu parlamentarnego PiS zostało przyjętych. Mamy do przyjęcia budżet chyba najlepszy w ostatnich kilkunastu latach – o dużej dynamice wzrostu dochodów, a jednocześnie przy silnym spadku deficytu budżetowego – mówił szef sejmowej komisji finansów poseł Andrzej Szlachta.

Wzrost PKB szacowany jest na poziomie 3,8 proc. Deficyt nie przekroczy 28,5 mld złotych. Przyszłoroczny budżet ma być prospołeczny i prorozwojowy.

– To budżet, który zagwarantuje stabilność i bezpieczeństwo finansów – deklaruje minister finansów Teresa Czerwińska.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl