Minister A. Kwiatkowski z wizytą na Ukrainie

14 grudnia rozpoczyna wizytę na Ukrainie Adam Kwiatkowski. Prezydencki minister udaje się do lwowskiego okręgu konsularnego w ramach Świątecznej Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie.

Iwano-Frankiwsk (d. Stanisławów), Obertyn, Kołomyja oraz Kałusz – to tylko niektóre miejscowości w planie wizyty Adama Kwiatkowskiego. Wraz z prezydenckim ministrem wizytować na Ukrainie będą: Kazimierz Kuberski – dyrektor Biura Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą, Wojciech Nastula – dyrektor Biura Obsługi Organizacyjnej Prezydenta oraz Andrzej Janota – dyrektor Biura Obywatelstw i Prawa Łaski.

W planie wizyty jest m.in. wizyta w szkole sobotnio-niedzielnej przy TKP „Pokucie”, Złożenie kwiatów pod pomnikiem legionistów i R. Huryka poległego na Majdanie (skwer memorialny) z udziałem władz (udział potwierdził R. Marcinkiw), Spotkanie z dziećmi weteranów ATO w Iwano-Frankiwsku z udziałem władz w CKPiDE, wizyta w kościele parafialnym p.w. Św. Apostołów. Piotra i Pawła w Obertynie, spotkanie z Polakami, gdzie odbędą się występy dzieci i młodzieży oraz program świąteczny, spotkanie opłatkowe z przedstawicielami środowiska polskiego Ziemi Stanisławowskiej.

Minister Adam Kwiatkowski wraz z dyrektorami biur Kancelarii Prezydenta RP zakończą wizytę w niedzielę ok. godz. 19.00.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl