fot. prezydent.pl

Prezydent spotka się z przedstawicielami organizacji harcerskich z okazji Dnia Myśli Braterskiej

Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś z przedstawicielami organizacji harcerskich z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

Wydarzenie rozpocznie się o 17.00 w Pałacu Prezydenckim. Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone 22 lutego przez harcerzy i skautów na całym świecie. Data nie jest przypadkowa – tego dnia urodził się założyciel skautingu Robert Baden-Powell.

To szczególny czas – mówi rzecznik prasowy Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Barbara Sobieska.

– My harcerze każdego traktujemy jako swojego brata, bliźniego i w tym dniu mamy szansę świętować tę ważną dla nas wartość. Każdego roku 22 lutego lub w pobliżu tego dnia protektor Polskiego Ruchu Harcerskiego pan prezydent Andrzej Duda zaprasza organizacje harcerskie z całej Polski, a także te, które działają poza granicami na spotkanie, na którym świętujemy Dzień Myśli Braterskiej. Zawsze przed Pałacem Prezydenckim jest rozpalane harcerskie ognisko, śpiewamy harcerskie piosenki, wiążemy krąg, świętujemy to, że możemy ten wyjątkowy dzień spędzić razem – podkreśla Barbara Sobieska.

Z okazji Dnia Myśli Braterskiej głos na portalu społecznościowym zabrał też premier Mateusz Morawiecki.

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Sobota, 22 lutego 2020

Idea ustanowienia Dnia Myśli Braterskiej zrodziła się w 1926 r. w Stanach Zjednoczonych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl