Premier Morawiecki: Gospodarka i społeczeństwo to jedność

Patrzymy na rozwój w taki sposób, że gospodarka i społeczeństwo to jedność, bez antagonizowania tych dwóch sfer – mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z przedsiębiorcami w Wielkopolsce.

III RP miała pewne tendencje do antagonizowania gospodarki i społeczeństwa.

„Wasze działania doprowadziły do zdrowego rozwoju gospodarczego przy zmienionym w dużym stopniu modelu gospodarczym, który uwzględnia w dużo większym stopniu aspekt społeczny” – mówił szef polskiego rządu zwracając się do przedsiębiorców w czasie wizyty w Dęborzycach koło Pniew.

„Zależy nam, żeby pracownicy zarabiali jak najlepiej w jak najbardziej nowoczesnych przedsiębiorstwach” – mówił premier.

„Potrzeba połączenia kreatywności i zdyscyplinowania, ciężkiej pracy na rzecz polskiej gospodarki” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl