fot. flickr.com

Premier M. Morawiecki o hackatonie dla programistów: Nic nie jednoczy tak, jak wspólna praca dla dobra ogółu

W walce z wirusem musimy się jednoczyć, a nic nie jednoczy tak, jak wspólna praca dla dobra ogółu – stwierdził w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podsumowując międzynarodowy hackathon online dla programistów, współorganizowany przez GovTech Polska.

„W walce z wirusem musimy się jednoczyć! A nic nie jednoczy tak jak wspólna praca dla dobra ogółu” – napisał szef rządu na Facebooku i przypomniał, że „dziś zakończył się międzynarodowy hackathon online HackCrisis: Tech 4 Good, współorganizowany przez GovTech Polska”.

Premier zauważył, że bardzo szybko rosło zainteresowanie udziałem w tym międzynarodowym wydarzeniu skierowanym głównie do programistów. Hackaton, nazywany też maratonem projektowania, wydarzenie skierowane do programistów, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, takie jak projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem.

„To, że już po kilku minutach od rozpoczęcia do inicjatywy dołączyło kilkaset osób, a w ciągu kilku dni niemal 2000 pokazuje, jak silna jest solidarność społeczności technologicznej – od wielkich koncernów, przez instytucje publiczne, po indywidualnych programistów” – napisał Mateusz Morawiecki.

Szef rządu pogratulował zwycięzcom oraz podziękował organizatorom i zespołom zaangażowanym w hackathon online HackCrisis.

„Zwycięzcom gratuluję a organizatorom i zespołom, które pracowały 24 godziny na dobę serdecznie dziękuję za wspólną walkę z wirusem!” – napisał.

Pod swoim wpisem premier zamieścił krótki filmik, przypominający, jak to wydarzenie się zaczęło.

Hackaton, nazywany też maratonem projektowania, to wydarzenie skierowane do programistów, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, takie jak projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem. Słowo „hackathon” powstało z połączenia dwóch angielskich słów hack i marathon, oznaczających odpowiednio hakowanie i maraton.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl