Order Orła Białego dla kardynała Glempa
Order Orła Białego najwyższe odznaczenie w naszym kraju, „w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej” otrzymał wczoraj z rąk prezydenta Lecha Kaczyńskiego ks. kard. Józef Glemp, Prymas senior. W swoim przemówieniu prezydent podkreślił znaczenie, wkład i zasługi polskiego Kościoła i osoby księdza kardynała w budowanie Polski w oparciu o trwałe wartości i Dekalog – zarówno w minionych latach, jak i dzisiaj. Dziękując za przyznane odznaczenie, ksiądz kardynał podkreślił, że przyjmuje je także w imieniu tych, którzy poświęcili siebie i swoje życie, by wolność w naszym kraju mogła się umacniać. Jak dodał, jest wielu hierarchów i duchownych, którzy zasługują na takie wyróżnienie będące świadectwem miłości do Ojczyny i współobywateli.
