PAP/EPA

Niemcy: Angela Merkel odrzuciła ofertę pracy z ONZ

Była kanclerz Niemiec, Angela Merkel, odrzuciła ofertę pracy z Organizacji Narodów Zjednoczonych – przekazało biuro byłej szefowej niemieckiego rządu. Sekretarz generalny ONZ, Antonio Guterres, proponował jej objęcie stanowiska doradcy wysokiego szczebla w Organizacji.

Jak poinformowano, w zeszłym tygodniu Angela Merkel – która w grudniu ustąpiła miejsca w Urzędzie Kanclerskim Olafowi Scholzowi – zadzwoniła do Antonio Guterresa, żeby podziękować mu za propozycję pracy i odmówić jej przyjęcia.

Szef ONZ zaproponował jej objęcie przewodnictwa nad ciałem doradczym wysokiego szczebla ds. globalnych dóbr publicznych.

Przykładami globalnych dóbr publicznych są m.in. warstwa ozonowa, ale także – w zależności od definicji – obowiązujące na całym świecie regulacje, np. dotyczące bezpieczeństwa lotniczego czy światowego handlu.

Panel doradczy ds. globalnych dóbr publicznych jest jednym ze sztandarowych projektów A. Guterresa mających na celu reformę Organizacji Narodów Zjednoczonych w jego drugiej kadencji, która rozpoczęła się na początku stycznia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl