Modlitwa o pokój w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem. Transmisja od godz. 18.00 w TV Trwam

W łączności z sanktuariami świata Ojciec Święty odmówi dziś w Rzymie różaniec w intencji  pokoju. W modlitwie, która będzie miała miejsce w bazylice Matki Bożej Większej, Papieżowi towarzyszyć ma rodzina z Ukrainy. Transmisję z modlitewnego wydarzenia przeprowadzi TV Trwam. Początek o godz. 18.00.

Ojciec Święty Franciszek będzie modlił się przed figurą Matki Bożej Królowej Pokoju, zamówioną przez papieża Benedykta XV w intencji zakończenia I wojny światowej.

W komunikacie Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji przekazała, że papież Franciszek „na zakończenie maja – miesiąca maryjnego – pragnie ofiarować światu znak nadziei, cierpiącemu z powodu konfliktu na Ukrainie i głęboko zranionemu przemocą na wielu teatrach wojny, które wciąż są aktywne”.

Ojcu  Świętemu Franciszkowi bardzo zależy, aby ludzie żyli w pokoju. Papież pokazuje to bardzo często w swoim pontyfikacie.

Myślę, że bardzo mocnym obrazem dla nas wszystkich było to, kiedy Ojciec Święty ucałował buty przywódców różnych opcji w Sudanie Południowym. To najmłodszy kraj świata pogrążony w wojnie. To jest kontekst, w którym trzeba widzieć troskę Papieża o pokój, o to, co dzieje się na Ukrainie. Docierają do niego informacje, że gwałcone są dzieci, maluchy umierają na skutek okrucieństw, które żołdacy rosyjscy wyprawiają. Poprzez zaproszenie ukraińskiej rodziny chce uwrażliwić świat i pewnie też w ten sposób zwrócić uwagę, żebyśmy byli bardziej uczynni w pomocy naszym braciom i siostrom na Ukrainie – mówi ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W niedzielę Ojciec Święty Franciszek zaprosił wszystkich wiernych do przyłączenia się do dzisiejszej modlitwy o ,,dar pokoju, na który czeka świat”.

Papież będzie łączyć się z sanktuariami i katedrami na całym świecie: m.in. z sanktuarium w Zarwanicy na Ukrainie i Jasną Górą w Polsce. Modlitwa różańcowa w Częstochowie rozpocznie się o godzinie 18.00. Transmisję przeprowadzi TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl