fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zapewnił o modlitwie za Ukraińców

Ojciec Święty Franciszek zapewnił o modlitwie za mieszkańców Ukrainy, których miasta są bombardowane przez Rosję. Polaków Papież zachęcił do Modlitwy Różańcowej.  

Ojciec Święty mówił o tym w trakcie cotygodniowej audiencji generalnej w Watykanie.

Wskazał, że nosi w sobie ból mieszkańców Ukrainy, nękanych bombardowaniami oraz modli się o zakończenie przemocy oraz o odbudowę pokojowej koegzystencji.

Papież Franciszek, zwracając się do Polaków, przypomniał, że październik jest miesiącem różańcowym.

Październik poświęcony jest modlitwie różańcowej. Odmawiając tę modlitwę, pozwólcie, by Wasze życie i Wasze codzienne wybory były opromienione przez Chrystusa, który jest blaskiem prawdy. Kontemplując tajemnicę światła, wspomnijcie św. Jana Pawła II, który dołączył je do rozważań innych momentów życia Pana Jezusa. Z serca Wam błogosławię  – mówił.

Ojciec Święty kontynuował dziś także cykl katechez o rozeznaniu. Zwrócił uwagę, że ważnym jego etapem jest pragnienie. Papież wskazał, że stanowi ono kompas, który pozwala zrozumieć, gdzie jestem i dokąd zmierzam.

Dodał, że w przeciwieństwie do zachcianki czy chwilowej emocji, pragnienie trwa w czasie, nawet długim i ma tendencję do skonkretyzowania się.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że także Bóg ma wielkie pragnienie wobec nas i chce nas uczynić uczestnikami swej pełni życia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl