fot. Kamil Marek

Łotwa i Estonia zamykają swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów

Łotwa i Estonia za przykładem Polski zamykają swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów – poinformowały Ryga i Tallin.

„Estonia przyłącza się do polskiej inicjatywy i zakazuje wszystkim rosyjskim liniom lotniczym korzystania z naszej przestrzeni powietrznej” – oznajmił w sobotę portalowi ERR Taavi Aas, estoński minister gospodarki i infrastruktury.

https://twitter.com/Jakub_Gron/status/1497544448649089024

„Wzywam naszych kolegów w krajach bałtyckich, aby zrobili to samo, aby odciąć Rosję od europejskiej przestrzeni powietrznej” – dodał Aas.

Podobną decyzję wydał łotewski minister sprawiedliwości Janis Bordan. Premier Litwy Ingrida Szimonyte powiedziała dziennikarzom, że Wilno również rozważa podobny krok.

Swą przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów zamknęły już Polska, Czechy i Bułgaria.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl