Jasna Góra wspiera Telewizję Trwam

Jeszcze raz Telewizję Trwam i Radio Maryja Tobie, Maryjo, zawierzamy.
Wszystkie nasze głosy Tobie oddajemy – mówił paulin o. Włodzimierz Ogorzałek
podczas wtorkowego rozważania poprzedzającego Apel Jasnogórski.

Ojciec Ogorzałek mówił o różnego rodzaju prześladowaniach Kościoła i w tym
kontekście przywołał sprawę nieprzyznania toruńskiej Telewizji miejsca na
multipleksie. Po raz kolejny zawierzył Telewizję Trwam i Radio Maryja Matce
Bożej. Ojciec podkreślił, że cenzura oraz oficjalna propaganda są samą naturą
totalitaryzmu. Wykluczają wolność, wolność słowa, pluralizm i prawa człowieka.
Totalitaryzm zwalcza autonomię i różnorodność w mediach, a szczególnie tradycję,
patriotyzm i wiarę. – Trzeba otwarcie powiedzieć: to, co wyprawia się z nami,
wierzącymi, w tzw. Krajowej Radzie ze względu na platformę cyfrową jest otwartą
prowokacją i prześladowaniem katolików w Polsce i na całym świecie. To nie jest
Rada naszego kraju. Mamy jednak nadzieję, że dyrektoriat szybko zmieni swoje
zdanie – zaznaczył.
Paulin podkreślił, że na cały dziwny splot wydarzeń nieprzyznania miejsca na
multipleksie patrzymy z ewangelicznym przesłaniem "ostatni będą pierwszymi".

 

Małgorzata Pabis

drukuj