fot. twitter.com/EpiskopatNews/status/1346048735097344000/photo/1

Ingres ks. bp. Marka Solarczyka do katedry w Radomiu

O godz. 11.00 rozpocznie się ingres ks. bp. Marka Solarczyka do Katedry pw. Opieki NMP w Radomiu. Transmisja uroczystości na antenie TV Trwam.

Ks. bp Marek Solarczyk urodził się 13 kwietnia 1967 r. w Wołominie. Po uzyskaniu matury wstąpił do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w stolicy. Święcenia kapłańskie przyjął w katedrze warszawsko-praskiej 28 maja 1992 roku. Siedem lat później uzyskał doktorat z historii Kościoła na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. W latach 2005-2009 był wicerektorem Wyższego Seminarium Duchownego diecezji warszawsko-praskiej. Następnie został proboszczem parafii katedralnej na warszawskiej Pradze.

8 października 2011 roku został mianowany biskupem pomocniczym diecezji warszawsko-praskiej. Święcenia biskupie otrzymał 19 listopada 2011 roku. Jego dewizą są słowa: „Omnia possibilia credenti” (Wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy). W ramach Konferencji Episkopatu jest m.in. przewodniczącym Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży oraz przewodniczącym Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań. 4 stycznia 2021 papież Franciszek mianował go biskupem diecezjalnym diecezji radomskiej.

Dziś odbędzie się uroczysty ingres do katedry pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Transmisja wydarzeń w TV Trwam. Początek o godz. 11. 00.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl