fot. twitter.com/MuzeumWsiRadom

Radom: pieniądze z licytacji bombek na leczenie i rehabilitację 3-letniego chłopca

Prawie 16 tys. zł zebrano podczas licytacji bombek wykonanych przez znanych radomian podczas dorocznej akcji charytatywnej „Przyjaciele dzieciom”. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 3-latka chorego na padaczkę lekooporną i porażenie czterokończynowe.

Jak poinformował w niedzielę radomski magistrat, podczas licytacji bombek najwyższe ceny – 1200 zł – uzyskały ozdoby świąteczne wykonane przez prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego i jego żonę oraz przez radomską Caritas. Za 1100 zł wylicytowano natomiast bombkę, którą pomalowali rodzice 3-letniego Pawełka, zbierający fundusze na rehabilitację i l leczenie dziecka.

Charytatywna akcja „Malowanie bombek – Przyjaciele dzieciom” odbyła się po raz dwunasty. Organizatorzy zaprosili do wspólnego malowania świątecznych ozdób znane osoby publiczne z Radomia. Bombki malowali samorządowcy, politycy, artyści, duchowni, przedsiębiorcy, dziennikarze oraz przedstawiciele radomskich stowarzyszeń i instytucji.

Dochód ze sprzedaży bombek jest co roku przeznaczany na leczenie chorego dziecka, wskazanego przez Caritas Diecezji Radomskiej. Tym razem pieniądze trafią do chorego na padaczkę lekooporną i czterokończynowe porażenie mózgowe trzyletniego Pawełka Krajewskiego.

„W trakcie naszej trzyletniej pracy z Pawełkiem i rehabilitacji odkryliśmy, że Paweł bardzo dużo rozumie i pragnie się z nami komunikować. Niestety, jest uwięziony we własnym ciele” – powiedziała matka chłopca. Dlatego – jak zaznaczyła – pieniądze uzyskane z licytacji umożliwią rodzicom dziecka zakup specjalistycznego sprzętu, który pomoże im w komunikacji z synem.

PAP/RIRM

drukuj