Ekstraklasa. Lech nie zwalnia tempa, Radomiak lepszy w starciu beniaminków

Lech Poznań z kolejnym zwycięstwem w bieżącym sezonie piłkarskiej ekstraklasy. Kolejorz w piątkowym meczu 12 kolejki rozgrywek pokonał przed własną publicznością Wisłę Płock 4:1 i pozostaje liderem tabeli. Trzy punkty dopisał sobie również Radomiak, który pokonał innego beniaminka – Górnika Łęczna – 3:1.

Lech był zdecydowanym faworytem starcia z Wisłą Płock, która nie potrafi w tym sezonie punktować na wyjazdach. Kolejorz zaskoczył rywali po raz pierwszy w 14 minucie za sprawą Bartosza Salamona. Nafciarze zdołali wyrównać już po dwóch minutach. Wynik remisowy utrzymał się do przerwy i przez chwilę zanosiło się na niespodziankę.

W drugiej połowie poznaniacy udowodnili, że nie przez przypadek prowadzą w tabeli. Na 2:1 gola zdobył Radosław Murawski, kolejnego gola po ładnej akcji dołożył Jakub Kamiński, a w samej końcówce wynik ustalił Joao Amaral, który potwierdził dobrą dyspozycję w obecnym sezonie. Lech nadal jest liderem Ekstraklasy z dorobkiem 27 punktów.

***

W drugim piątkowym meczu starli się dwaj beniaminkowie – Radomiak Radom i Górnik Łęczna. Punktów bardziej potrzebowali gracze z Lubelszczyzny, którzy nie mogą wygrzebać się z dołu ligowej tabeli. Jednak Radomiak – mimo zaledwie dwóch porażek w tym sezonie – ma również problem z wygrywaniem spotkań (zaledwie dwa zwycięstwa).

Wynik tego spotkania w 25. minucie otworzył Karol Angielski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Drugi gol dla gospodarzy padł jeszcze przed przerwą, do dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a na listę strzelców wpisał się Maurides. W drugiej połowie trzeciego gola dla Radomiaka zdobył Luis Machado. Gości stać było jedynie na gola na otwarcie łez w końcowych minutach. Zespół z Radomia odniósł trzecie ligowe zwycięstwo w tym sezonie, zaś dorobek zespołu z łącznej to nadal 6 punktów i ostatnia lokata w Ekstraklasie.