Dziękczynienia za dar Radia Maryja

Musimy postarać się, aby młodzież była przy Panu Bogu. To jest zadanie dla Rodziny Radia Maryja po 27 latach istnienia – mówił podczas rocznicy powstania katolickiej rozgłośni, założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR. 

Rodzina Radia Maryja ma do spełnienia ogromne zadanie, kształtować charaktery młodych ludzi.

– Teraz weźmy się bardzo mocno do tego, żeby młodzież była przy Panu Bogu. To jest zadanie dla Rodziny Radia Maryja, po 27 latach istnienia – młodzież. Zaczynamy od tego apostolstwa przez książkę, kształcenie charakteru, kształcenie cnót. Roztropność, sprawiedliwość, umiarkowanie, męstwo, to są te pierwsze cztery cnoty kardynalne, na nich wszystko jest zawieszone. I prosimy starszych: podejdźcie do młodzieży – apelował Dyrektor Radia Maryja.

W przyprowadzaniu młodych do Pana Boga pomocna jest dobra lektura. Dlatego – jak mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR – zaczynamy od apostolstwa przez książkę. Każdy młody będzie mógł otrzymać publikację „Kształcenie charakteru” Mariana Pirożyńskiego. Do wysyłania książek potrzebny jest 1% z podatku. Dzięki środkom z 1% przeznaczanego na Fundację Lux Veritatis powstaje również film: „Nędzarz i Madame”, opowiadający o św. Albercie Chmielowskim. Twórcami produkcji są studenci i absolwenci WSKSiM w Toruniu oraz wybitni artyści z całej Polski.

Radio Maryja dzięki podejmowanym inicjatywom niewątpliwie uczy patriotyzmu i przyciąga młodych do Boga.

– Codziennie jeździmy do babci na Apel Jasnogórski. Słuchamy Radia Maryja jadąc do szkoły, wracając ze szkoły, codziennie musi być Koronka do Bożego Miłosierdzia – podkreślała Małgorzata.

Radio Maryja uczy i wychowuje młodych ku prawdzie. Wskazuje na to, co w życiu najważniejsze.

– Jest ogromną pomocą w sprawach rodzinnych, w wychowywaniu dzieci, w małżeństwie – wskazywała pani Bożena.

W najbliższą sobotę 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny Rodzina Radia Maryja będzie świętowała w katedrze bydgoskiej. O godz. 17.30 odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry Koncertowej „Victoria”. O godz. 18.00 rozpocznie się Msza św., której przewodniczył będzie ordynariusz diecezji bydgoskiej ks. bp Jan Tyrawa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj