IMGW: Silny wiatr i oblodzenie na wybrzeżu zachodnim i w górach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i oblodzeniem dla pięciu województw. Alerty obowiązują w zachodnich powiatach nadmorskich i w górach na południowym wschodzie Polski.

Ostrzeżenia obowiązują w pięciu województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem obowiązują w woj. zachodniopomorskim we wszystkich powiatach nadmorskich. Będzie tam wiał silny wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego-zachodu.

Alerty przed silnym wiatrem i oblodzeniem wydano dla wszystkich powiatów nadmorskich woj. pomorskiego. Tam można spodziewać się silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z północnego-zachodu i zachodu. Mokra nawierzchnia dróg i chodników zamarznie po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie ok. 0 st., temperatura minimalna gruntu ok. -2 stopni.

Ostrzeżenia przed oblodzeniem w woj. pomorskim obowiązują też w głębi lądu w powiatach: bytowskim, kartuskim, gdańskim i kościerskim.

W południowo-wschodniej Polsce alerty przed oblodzeniem obowiązują w woj. śląskim (powiaty cieszyński, Bielsko-Biała, bielski i żywiecki), woj. małopolskim (powiaty suski, nowotarski, tatrzański, myślenicki, limanowski, Nowy Sącz, nowosądecki i gorlicki) i woj. podkarpackim (powiaty jasielski, Krosno, krośnieński, sanocki, leski i bieszczadzki).

Na tych obszarach mokra nawierzchnia dróg i chodników może zamarznąć po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie ok. -3 st., temperatura minimalna gruntu ok. -4 stopnie.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl