Wpisy autora Mateusz Rzepecki

Polonia pielgrzymowała do bazyliki Sacré-Cœur, trzy osoby wyróżnione przez Episkopat Polski

W piątek, 9 czerwca, francuska Polonia odbyła tradycyjną pielgrzymkę do bazyliki Sacré-Cœur w Paryżu, poświęconej Najświętszemu Sercu Jezusa. Uroczystej Mszy św. przewodniczył delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej, ks. bp Piotr Turzyński. Mszę koncelebrowali rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji, ks. Bogusław Brzyś, oraz inni kapłani PMK. Licznie zgromadzona Polonia była też świadkiem wręczenia medali „Pro Polonia et Ecclesia” trzem osobom jako wyraz uznania dla zasług w duszpasterstwie polskich emigrantów.

20 lat działalności TV Trwam

Telewizja Trwam świętuje w sobotę 20-lecie swojej działalności. Nadawanie stacja rozpoczęła 10 czerwca 2003 roku, w 750. rocznicę zjazdu drohiczyńskiego.  Założyciel i dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, w wywiadzie dla „Naszego Dziennika” podkreślił, że TV Trwam powstała za pontyfikatu św. Jana Pawła II.