[TYLKO U NAS] Wicemin. E. Siarka: Musimy bronić interesów polskich lasów, aby były one zarządzane przez polskich leśników. Musimy je zabezpieczyć prawnie przed zapędami instytucji europejskich
Musimy bronić interesów polskich lasów, aby one były zarządzane przez polskich leśników, musimy je zabezpieczyć prawnie przed zapędami instytucji europejskich. Niestety, regulacje unijne idą coraz bardziej w kierunku przejmowania kompetencji państw członkowskich, stąd też inicjatywa Solidarnej Polski, a mianowicie udział w akcji zbierania podpisów w obronie polskich lasów, gdzie proponujemy wprost zapisy takie, które gwarantowałyby na gruncie ustawowym i konstytucyjnym, że każda zmiana dotycząca gospodarki leśnej wymagałaby najpierw zgody parlamentu i rządu polskiego – podkreślił Edward Siarka, wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.
