Przede wszystkim jestem wdzięczny Panu Bogu, że tak wiele osób tam znajduje strawę duchową, ale również przyjeżdżają do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II czy Parku Pamięci Narodowej, aby po prostu dobrze spędzić czas. Oni przyjeżdżają, aby rodzinnie i wspólnie pochylić się nad naszą historią smutną, ale bohaterską. Patrzę na całe dzieło Radia Maryja i jego środowiska z wielką nadzieją (…). Podczas jednej z rocznic Radia Maryja powiedziałem, że ono jest potrzebne, bo jest gwarantem pluralizmu mediów (…). Jako ludzie wiary mamy prawo mieć głos, który będzie mówił o Ewangelii, teologii, historii, wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Bogu dziękuję, że to Radio jest, nadaje i mam nadzieję, iż nadal będzie spełniało swoją funkcję – podkreślił ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej, w rozmowie o. Jackiem Cydzikiem CSsR.