Wpisy autora Łukasz Brzeziński

[TYLKO U NAS] Dr. Pietrzak: Inwazja na Czechosłowację w 1968 r. miała być niejako operacją demonstrującą siłę Układu Warszawskiego

Interwencja wojsk PRL w 1968 roku na pewno była czynnikiem, który negatywnie odbił się na zwykłych relacjach pomiędzy Czechami a Polakami. (…) Miała to być zresztą operacja demonstrująca siłę Układu Warszawskiego. W dużej mierze Rosji to działanie się udało, ponieważ w jakimś sensie propagandowym pokazano, że UW działa solidarnie – zaznaczył podczas poniedziałkowych „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Leszek Pietrzak, historyk i wykładowca akademicki.