Wpisy autora Angelika Regulska

Policjant miał założyć gang oszukujący klientów w klubach go-go. CBŚP zatrzymało 15 osób

Funkcjonariusze CBŚP wspólnie z policyjnym Biurem Spraw Wewnętrznych zatrzymali 15 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która prowadząc kluby nocne w Warszawie i Wrocławiu, w rozmaity sposób wyłudzała od klientów pieniądze. W sprawie podejrzanych jest trzech policjantów. Jeden z nich miał kierować tą grupą.

[TYLKO U NAS] O. A Laskosz CSsR: Jan Paweł II jest w niebie, jest świętym i jest to dla nas wezwanie, że idąc śladami św. Jana Pawła II, winniśmy stawać się z dnia na dzień także świętymi

Przypada dzisiaj 7. rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II. Jest to dla osób wierzących szczególny znak, że Jan Paweł II jest w niebie, jest świętym i jest to dla nas wezwanie, że idąc śladami św. Jana Pawła II, winniśmy stawać się z dnia na dzień także świętymi. Chcemy o tym pamiętać i chcemy też pamiętać o tym, że Kościół daje nam szczególną łaskę. Stolica Apostolska przypisuje dziś dla Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odpust zupełny pod zwyczajnymi warunkami, oczywiście w stanie łaski uświęcającej i wyzbycia się wszelkich grzechów – mówił o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.  

Powrót uczniów do szkół

W 11 województwach uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do nauczania hybrydowego. W pozostałych 5 województwach: dolnośląskim, łódzkim, opolskim, śląskim i wielkopolskim nadal obowiązuje nauka zdalna. W całej Polsce starsi uczniowie mają przedłużoną naukę zdalną do 2 maja.