Min. M. Kurtyka: Chcemy, żeby sektor okołogórniczy stał się jednym z aktorów zmiany cywilizacyjnej w kierunku nowych technologii
Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce, aby sektor okołogórniczy mógł zaistnieć w zmianie związanej z transformacją energetyczną i z niej skorzystać. Minister Michał Kurtyka mówił o tym w Katowicach, gdzie konsultował w środę z przedstawicielami branży okołogórniczej projekt Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji dla województwa śląskiego.
