Podsumowanie piątego dnia mistrzostw świata siatkarek
Dziś we Włoszech dobiegła końca pierwsza faza grupowa mistrzostw świata w siatkówce kobiet. Jako ostatnie awans do najlepszej „szesnastki” turnieju zapewniły sobie reprezentacje Turcji, Kazachstanu, Belgii oraz Azerbejdżanu. Sporą niespodzianką zakończyło się trzecie spotkanie w grupie A, w której Włoszki uległy Dominikanie 2:3.
Grupa A
Tunezja – Argentyna 0:3
(19:25, 18:25, 21:25)
Tunezja: Agrebi (8), Ghoul (7), Jemaii (7), Barhoumi (7), Lengliz (1), Boughanmi (1), Mami (libero) oraz Mnassar (libero), Brik (8) i Ben Halima (1)
Argentyna: Nizetich (14), Lazcano (13), Reyes (9), Fresco (7), Piccolo (6), Castiglione, Rizzo (libero) oraz Fernandez (3), Boscacci (2) i Curatola (1)
***
Chorwacja – Niemcy 3:2
(17:25, 25:23, 9:25, 25:21, 15:11)
Chorwacja: Popović (18), Usić (16), Poljak (16), Jerkov (13), Miloś (11), Grbać, Jelić (libero) oraz Fabris (3), Brcić (2) i Klarić
Niemcy: Brinker (20), Fürst (19), Kożuch (13), Beier (7), Pettke (5), Apitz (2), Dürr (libero) oraz Geerties (9), Weiß (2), Lippmann (1) i Silge
***
Włochy – Dominikana 2:3
(15:25, 25:16, 21:25, 25:16, 8:15)
Włochy: Diouf (14), Del Core (11), Arrighetti (9), Chirichella (5), Piccinini (2), Lo Bianco (1), De Gennaro (libero) oraz Folie (2), Ferretti (1) i Centoni (15)
Dominikana: De La Cruz (27), Rivera (16), Mambru (12), Vargas (9), Arias Perez (9), Marte (2), Castillo (libero) oraz Rojas, Pena, Stephens i Martinez
***
Tabela grupy A:
- Włochy 13 pkt. 14:4 (416:299) – awans
- Dominikana 12 pkt. 15:7 (492:422) – awans
- Chorwacja 9 pkt. 11:10 (442:444) – awans
- Niemcy 8 pkt. 11:9 (431:363) – awans
- Argentyna 3 pkt. 5:12 (328:404)
- Tunezja 0 pkt. 1:15 (219:396)
Grupa B
Kamerun – Turcja 0:3
(18:25, 18:25, 12:25)
Kamerun: Mogoung (7), Nana (7), Bikatal (6), Ntame (4), Gamkoua (1), Bassoko (1), Iroume (libero) oraz Fawziya (3), Koulla (2), Mballa (3) i Anoko
Turcja: Uslupehlivan (14), Ismailoglu (10), Pasaoglu (9), Yurtdagülen (8), Arisan (7), Karakoyun (2) i Dalbeler (libero)
***
Bułgaria – Kanada 3:0
(25:17, 25:16, 25:18)
Bułgaria: Nikołowa (13), Rabadzijewa (12), Filipowa (8), Kitipowa (6), Wasiliewa (6), Rusewa (4), Filipowa (libero) oraz Zarkowa (3), Koleva (1), Nenowa i Kamenowa
Kanada: Charuk (10), Marcelle (9), Richey (6), Thibeault (3), Cyr (3), Page, Guimond (libero) oraz Barclay (6), Cranston (3), Field (1), Pavan i Wasylik (libero)
***
Brazylia – Serbia 3:1
(24:26, 25:21, 25:19, 25:23)
Brazylia: Dani Lins (1), Sheilla (9), Fe Garay (8), Jaqueline (15), Fabiana (10), Thaisa (13), Brait (libero) oraz Fabiola, Tandara (2) i Natalia (1)
Serbia: Molnar (5), Mihajlović (14), Ognjenović (1), Veljković (3), Rasić (9), Bosković (20), Popović (libero) oraz Żivković, Krsmanowić (2) i Nikolić (2)
***
Tabela grupy B:
- Brazylia 14 pkt. 15:3 (418:343) – awans
- Serbia 11 pkt. 13:7 (477:395) – awans
- Bułgaria 9 pkt. 11:8 (417:396) – awans
- Turcja 8 pkt. 11:9 (436:396) – awans
- Kanada 3 pkt. 4:13 (296:392)
- Kamerun 0 pkt. 1:15 (274:396)
Grupa C
Meksyk – Holandia 0:3
(30:32, 17:25, 17:25)
Meksyk: Sainz (11), Rios (10), Rangel (9), Carranza (8), Urias (4), Lopez (1), L. Lopez (libero) oraz Marion (1), Orellana, Hernandez i Solis (libero)
Holandia: Flier (15), Sloetjes (13), Steenbergen (9), Buijs (8), Jans (6), Dijkema (5), Knip (libero) oraz Oosterveld
***
Kazachstan – Tajlandia 3:0
(25:15, 25:22, 25:20)
Kazachstan: Mudrickaja (20), Anarkułowa (10), Nassedkina (8), Matwiejewa (10), Issajewa (8), Iszmicewa (5), Storożenko (libero) oraz Łukomskaja
Tajlandia: Bamrungsuk (7), Moksri (8), Luangtonglang, Bundasak (3), Guedpard (1), Kongyot (15), Buakaew (libero) oraz Phocharoen (4), Kaewpin (1), Sanitklang i Thipachot (5)
***
USA – Rosja 3:1
(34:32, 25:19, 29:31, 26:24)
USA: Glass (2), Larson-Burbach (20), Murphy (20), Dietzen (18), Hill (13), Akinradewo (10), Banwarth (libero) oraz Thompson (1), Fawcett (4) i Dixon
Rosja: Koszelewa (31), Gamowa (20), Gonczarowa (10), Zariażko (3), Starcewa (2), Moroz (4), Kriuczkowa (libero) oraz Małowa (libero), Szczerban, Małych (5), Kosianenko i Pasinkowa (11)
***
Tabela grupy C
- USA 15 pkt. 15:2 (437:357) – awans
- Rosja 12 pkt. 13:4 (427:354) – awans
- Holandia 9 pkt. 10:6 (377:358) – awans
- Kazachstan 6 pkt. 6:9 (316:331) – awans
- Tajlandia 3 pkt. 3:12 (333:383)
- Meksyk 0 pkt. 1:15 (318:425)
Grupa D
Azerbejdżan – Kuba 3:1
(25:20, 25:27, 25:20, 25:22)
Azerbejdżan: Rahimova (27), Bayramova (15), Kovalenko (8), Gurbanova (5), Abdulazimova (5), Kurt (2), Kiselyova (libero) oraz Zhidkova (11), Aliyeva i Gasimova
Kuba: Rojas (18), Gracia (16), Vargas (15), Lescay (12), Moreno (5), Matienzo (5), Borell (libero) oraz Sanchez i Hernandez
***
Japonia – Chiny 2:3
(16:25, 25:18, 27:25, 17:25, 11:15)
Japonia: Nagaoka (7), Kimura (28), Ishii (6), Shinnabe (13), Sakoda (13), Miyashita (1), Tsutsui (libero) oraz Nakamachi, Takada (2), Ishida, Ebata (5) i Ono (7)
Chiny: Zhu (29), J. Yang (9), Wei (3), Zeng (18), Xu (8), Hui (15), Chen (libero) oraz Juan, Wang i F. Yang (4)
***
Belgia – Portoryko 3:0
(25:20, 25:17, 25:19)
Belgia: Bland (6), Dirickx (4), Heyrman (5), Leys (7), Van Hecke (17), Vandesteene (10), Courtois (libero) oraz Van de Vijver (2)
Portoryko: Rosa (4), Cruz (14), K. Ocasio (11), Valentin, S. Ocasio (3), Morales (6), Seilhamer (libero) oraz Velez (2), Mojica i Enright
***
Tabela grupy D:
- Chiny 14 pkt. 15:2 (408:309) – awans
- Japonia 11 pkt. 13:7 (444:426) – awans
- Belgia 9 pkt. 10:6 (377:325) – awans
- Azerbejdżan 7 pkt. 9:11 (410:449) – awans
- Portoryko 4 pkt. 5:12 (364:399)
- Kuba 0 pkt. 1:15 (308:403)
Sport/RIRM