Premier League. Kanonierzy wrócili na czwarte miejsce w tabeli

Arsenal Londyn pokonał na Emirates Stadium West Ham 3:1 w meczu 34. kolejki Premier League. Bramki dla Kanonierów zdobyli Lukas Podolski i Olivier Giroud. Młoty odpowiedziały jedynie trafieniem Jarvisa.

W pierwszych minutach dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Arsene’a Wengera. Po chwili inicjatywę przejęli goście, czego efektem były niezłe okazje Diame i Nocerino. Groźnie pod bramką Wojciecha Szczęsnego zrobiło się w 19. minucie. Futbolówkę dośrodkowywał Carroll, a z 7 metrów fatalnie spudłował Mohamed Diame. Arsenal po raz kolejny grał bezbarwnie. Jednym podaniem sytuację mógł odmienić Santi Cazorla, który podał na czystą pozycję do Girouda.

Francuski snajper przegrał jednak pojedynek z Adrianem. Jeszcze przed przerwą gola zdołały zdobyć Młoty. Strzał Nocerino z ostrego kąta zdołał zatrzymać Szczęsny, jednak przy dobitce Jarvisa polski golkiper był już bezradny. The Gunners odpowiedzieli natychmiastowo. W 44. minucie źle zachował się Downing, a prostopadłym podaniem Podolskiego odnalazł Cazorla. Niemiec uderzeniem na dalszy słupek pokonał Adriana.

Drugą połowę z animuszem rozpoczęli goście. Stewart Downing i Mohamed Diame nie zdołali jednak skierować futbolówki w światło bramki. W 55. minucie swoje umiejętności podkreślił Olivier Giroud. Długim podaniem popisał się Vermaelen. Francuz najpierw opanował futbolówkę, by po chwili z ostrego kąta wpakować ją do siatki. 2:1 dla Kanonierów! Od tego momentu Arsenal kontrolował sytuację na boisku. Kolejną bramkę gospodarzy mogliśmy zobaczyć w 78. minucie.

Wprowadzony w drugiej części spotkania Ramsey podał głową do Podolskiego, który mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie swojej drużyny. The Gunners dowieźli zwycięstwo do końca, a niezwykle cenne trzy punkty pozwoliły im powrócić na czwarte miejsce angielskiej Premier League.

Arsenal Londyn – West Ham 3:1 (1:1)