Wyspy Owcze będą mordować nienarodzone dzieci
Wyspy Owcze dopuściły tzw. aborcję na życzenie. Ustawę, która zezwala na zabijanie dzieci nienarodzonych do 12 tygodnia, przyjął parlament tego terytorium. Wcześniej tzw. aborcja była tam możliwa tylko w przypadku zagrożenia życia i zdrowia matki.
Za liberalizacją przepisów aborcyjnych głosowało 17 parlamentarzystów, a przeciw było16. Przeważył zatem jeden głos.
Wyspy Owcze, będące terytorium zależnym od Danii i zamieszkałe przez niecałe 55 tys. mieszkańców, w wielu sprawach posiadają autonomię, w tym w kwestii tzw. aborcji.
Debata nad nowelizacją ustawy legalizującej zabijanie nienarodzonych dzieci trwała na Wyspach Owczych przez wiele lat. Ostatnio do próby złagodzenia przepisów doszło w ubiegłym roku, ale wówczas zwolennikom zabrakło jednego głosu.
RIRM




