Od stycznia ruszy nowa polsko-niemiecka placówka SG w Tuplicach
Od stycznia Tuplicach rozpocznie działalność wspólna polsko–niemiecka placówka Straży Granicznej. Ma to pozwolić na lepszą dostępność patroli po obu stronach granicy – poinformował rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG, por. Paweł Biskupik.
Od 1 stycznia 2025 r. w Tuplicach rozpocznie działalność nowa wspólna polsko–niemiecka placówka. Porozumienie w sprawie jej utworzenia podpisali komendant główny SG gen. dyw. Robert Bagan i prezydent Prezydium Policji Federalnej Republiki Federalnej Niemiec Dieter Romann.
„Będzie funkcjonować w ramach już obowiązującej tam placówki Straży Granicznej” – podał por. Paweł Biskupik.
Nowa placówka rozszerzy działalność i współpracę straży granicznych z Polski i Niemiec. Pozwoli na lepszą dostępność patroli po obu stronach granicy.
Obecnie placówki takie funkcjonują w Pomellen, Świecku i w Ludwigsdorfie. Służą tam funkcjonariusze Morskiego i Nadodrzańskiego Oddziałów Straży Granicznej i Policji Federalnej Niemiec.
„Ich działania koncentrują się na zwalczaniu nielegalnej migracji i przestępczości transgranicznej” – powiedział por. Paweł Biskupik.
PAP



