PKP Cargo szuka oszczędności
Narastają problemy PKP Cargo. Obecny zarząd szuka oszczędności, a te mają objąć załogę. Część pracowników ma zostać przeniesiona do Polregio. Związkowcy chcą spotkania z ministrem infrastruktury.
PKP Cargo podpisało tak zwany list intencyjny z Polregio w sprawie zatrudnienia 300 pracowników przewozów towarowych, którzy zostali skierowani na nieświadczenie pracy przez przewoźnika pasażerskiego. Obejmuje ono okres 12 miesięcy i zostało wprowadzone w związku z trudnościami, z którymi obecnie zmaga się spółka.
,,Polregio nie ma zarządu, bo zarząd Polregio jest odwołany. Dopiero robią konkurs na członków zarządu. W związku z powyższym podpisywanie listów intencyjnych z pełniącym obowiązki prezesa przewodniczącym rady nadzorczej jest słabe” – mówi prezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce, Leszek Miętek.
Związkowcy proponują zarządowi PKP Cargo, aby porozumiał się z innymi spółkami działającymi na rynku kolejowych przewozów towarowych w sprawie możliwości oddelegowania części maszynistów do innych firm.
Polregio ma zatrudnić do 300 pracowników PKP Cargohttps://t.co/tr9gHB96vu
— Radio Maryja (@RadioMaryja) June 18, 2024
PKP Cargo to największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce. Świadczy usługi logistyczne na terenie wielu państw, m.in. Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Holandii i Węgier. Obecnie koszty wynagrodzeń przedsiębiorstwa są dwa razy wyższe od przychodów. W pierwszym kwartale 2023 roku obroty spółki spadły o blisko 400 milionów złotych.
TV Trwam News



