Polki ze srebrem w sztafecie 4×100 m na mistrzostwach Europy w Monachium

Polki zdobyły srebrny medal w sztafecie 4×100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Triumfowały Niemki. Ostatnie miejsca na podium przypadło Włoszkom.

„Biało-Czerwone” w składzie: Pia Skrzyszowska, Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda niedzielne zmagania zakończyły czasem 42,61, co jest nowym rekordem Polski. Świetna dyspozycja biegaczek zagwarantowała im srebrny medal. Po złoto sięgnęły Niemki (42,34). Natomiast trzecie były Włoszki (42,84).

Kobieca sztafeta 4×100 m była ostatnią konkurencją lekkoatletycznych ME.

W klasyfikacji medalowej Polska znalazła się na szóstym miejscu. „Biało-Czerwoni” zdobyli w sumie trzy złote, sześć srebrnych i pięć brązowych medali. To najlepszy występ w imprezie tej rangi od Budapesztu w 1966 roku, gdzie nasi reprezentanci wywalczyli 15 medali, w tym siedem złotych.