Ekstraklasa. Remisy w Lubinie i Grodzisku Wielkopolskim, kompromitujący występ Legii

Podziałem punktów zakończyły się mecze Zagłębia Lubin z Cracovią oraz Warty Poznań ze Stalą Mielec w 12 kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Z kolei w ostatnim niedzielnym spotkaniu, rozegranym w Gliwicach, Piast rozbił Legię Warszawa aż 4:1. Po tym pojedynku z funkcją trenera mistrzów Polski pożegnał się Czesław Michniewicz.

Zagłębie do meczu z Cracovią przystępowało po dwóch porażkach w dwóch ostatnich ligowych kolejkach. Z kolei Pasy po raz ostatni schodziły z boiska pokonane w lidze … 14 sierpnia.

W pierwszej połowie na boisku wiało nudą, a to za sprawą monotonnego tempa gry obu drużyn. Nie dziwi więc, że kibice nie zobaczyli goli. Intensywność w tym spotkaniu pojawiła się po około 60 minutach. Kilka chwil później wynik meczu strzałem z dystansu otworzył Filip Starzyński i kibice Zagłębia mogli zacząć wierzyć w zdobycie trzech punktów. Cracovia walczyła jednak do końca i w końcówce doprowadziła do wyrównania. W tym spotkaniu  mogło paść więcej goli, jednak piłka po strzałach graczy obu zespołów trafiała w słupek.

***

Warta jedyne zwycięstwo w bieżącym sezonie odniosła w 3. kolejce w Łęcznej. Od tego czasu podopieczni trenera Piotra Tworka nie potrafią pokonać rywala w Ekstraklasie. Tym razem na mecz do Grodziska Wielkopolskiego przyjeżdżała Stal Mielec, która w poprzednich trzech spotkaniach wywalczyła siedem punktów.

Niestety, o tym spotkaniu kibice szybko zapomną. Brakowało dobrego tempa, pomysłu na grę, a co za tym idzie – nie było wielu klarownych okazji bramkowych. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0, co z pewnością nie zadowala żadnej ze stron, a szczególnie Warty, która wciąż pozostaje w strefie spadkowej.

***

Legia udawała się do Gliwic ze świadomością, że poniosła trzy ligowe porażki z rzędu, a czołówka Ekstraklasy coraz bardziej się oddala. Kryzys w zespole rywali chciał więc wykorzystać Piast.

Już na samym początku meczu mistrzowie Polski powinni objąć prowadzenie, jednak Mahir Emreli tylko w sobie znany sposób będąc kilka metrów od bramki w jednej akcji dwa razy trafił w słupek. Problemów ze skutecznością nie mieli za to gospodarze. W 10. minucie defensywę Legii napoczął Alberto Toril. Kilka minut później ten sam gracz podwyższył prowadzenie Piasta. Goście do przerwy złapali kontakt za sprawą Ernesta Muciego. W drugiej połowie hat-tricka skompletował Toril, a wynik na 4:1 ustalił Nikola Stojiljković.

Stołeczny zespół poniósł siódmą porażkę w lidze w sezonie 2021/2022. Po tym spotkaniu Legia podjęła decyzję o rozstaniu z trenerem Czesławem Michniewiczem.