Liga Konferencji Europy. Raków Częstochowa pożegnał się z pucharami

Raków Częstochowa w rewanżowym meczu 4. rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy wysoko przegrał z KAA Gent (3:0). Porażka oznacza, że podopieczni Marka Papszuna pożegnali się z pucharami.

Goście rozpoczęli bardzo odważnie. Już w 2. minucie mogli wyjść na prowadzenie za sprawą Milana Rundicia. Jego strzał w świetnym stylu przeniósł nad poprzeczką Sinan Bolat. Raków dawał z siebie pełnie sił, ale był bezradny wobec lepiej wyszkolonej drużynie. Gent swoje atuty zaczęło eksponować dopiero pod koniec pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z prawej strony Laurent Depoitre odegrał do Tarika Tissoudaliego, a ten z bliskiej odległości otworzył wynik meczu.

Belgowie w drugiej odsłonie przez dłuższy czas nie mogli znaleźć sposobu na swoich rywali. Wicemistrzowie Polski skutecznie blokowali wszelkie próby przedostania się we własną „szesnastkę”. Nie dali jednak rady powstrzymać strzału Vadisa Odjidji-Ofoe, który z dystansu pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę później było już 3:0. Tissoudali strzelił z ostrego kąta. Piłka odbiła się od obrońcy i trafiła wprost pod nogi Juliena de Sarta. Ten przymierzył nie do obrony i zagwarantował swojej drużynie awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy.