Ekstraklasa. Termalica górą w starciu beniaminków

Termalica BrukBet Nieciecza odniosła swoje pierwsze, historyczne zwycięstwo w Ekstraklasie. Podopieczni Piotra Mandrysza zmierzyli się z Zagłębiem Lubin, z którym w zeszłym sezonie wywalczyli awans do elity. Słoniki okazły się minimalnie lepsze, wygrywając 1:0, a jedyną bramkę w meczu zdobył Pavol Stano.

radoœæ po bramceOd początku dominowali gospodarze. Z dystansu Konrada Forenca zaskoczyć chciał Piotr Foszmańczyk, ale golkiper Miedziowych z największym trudem wybił futbolówkę na korner. Po kwadransie gry było już 1:0. Z rzutu wolnego dośrodkował doświadczony Dawid Plizga. Jego zagranie przedłużył Dawid Sołdecki, a do siatki głową trafił Pavol Stano. Kilka minut później wynik mógł ulec zmianie, jednak świetnym refleksem po kolejnej próbie Stano popisał się Forenc. Lubinianie nie stworzyli sobie żadnej klarownej sytuacji i schodzili na przerwę ze stratą jednego gola.

Adrian Adrian Paluchowski  Konrad Forenc Damian Zbozieñ Lubomir GuldanDogodną sytuację na wyrównanie w 53. minucie miał Adrian Rakowski, ale jego uderzenie z ostrego kąta zatrzymał Sebastian Nowak. Szczęścia szukał także Emil Drozdowicz. Piłkarz miejscowych wpadł z futbolówką w pole karne rywali, jednak kiedy wypracował sobie dobrą pozycję strzelecką, przymierzył prosto w Forenca. W końcówce spotkania w słupek trafił jeszcze Dalibor Pleva i to Nieciecznie mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Termalica opuściła ostatnią pozycję i z trzema oczkami na koncie plasuje się na 13. miejscu. Zagłębie z czterema punktami zajmuje 10. lokatę.