Wielkie gwiazdy łyżwiarstwa szybkiego w Polsce. Są już bilety na Puchar Świata

Największe gwiazdy światowego łyżwiarstwa szybkiego i najlepsi polscy zawodnicy z mistrzem olimpijskim Zbigniewem Bródką na czele wystąpią w zawodach Pucharu Świata w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie.


„Zawodów tej rangi nie było w Polsce dziewiętnaście lat i bardzo cieszymy się, że Puchar Świata wraca do Polski. Zapraszamy kibiców, bo szykują się naprawdę bardzo interesujące zawody” – mówi Rafał Tataruch, prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Na torze w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim zaprezentują się czołowi zawodnicy świata, wśród których nie zabraknie medalistów igrzysk olimpijskich z Pjongczang i Soczi. W tym ostatnim gronie będą Polacy, którzy w Soczi stawali na podium – Zbigniew Bródka, Luiza Złotkowska i Natalia Czerwonka. O dobre miejsca powalczyć zamierza również Karolina Bosiek, aktualna wicemistrzyni świata juniorek.

Impreza odbędzie się w dniach 7-9 grudnia. Już ruszyła sprzedaż biletów na to wydarzenie. Ceny całodniowych wejściówek zaczynają się już od 15 złotych. Bilety można kupować w [portalu ebilet.pl], a także w sieci punktów stacjonarnych, m.in. we wszystkich salonach Empik w całej Polsce.

W sprzedaży są też bilety ulgowe przysługujące osobom niepełnosprawnym, uczniom, studentom oraz seniorom.

„Natomiast dzieci do lat 7 wchodzą bezpłatnie. Zapraszamy całe rodziny, bo łyżwiarstwo szybkie to niezwykle emocjonujący sport. Zapewniam, że nikt nie będzie się nudził” – dodaje Rafał Tataruch.

Arena Lodowa w Tomaszowie Mazowieckim to pierwszy polski całoroczny tor łyżwiarski. Budowa obiektu trwała trzynaście miesięcy, a oficjalne otwarcie odbyło się w grudniu ubiegłego roku. Arena spełnia wymogi Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej, dzięki czemu w Polsce można organizować tak wielkie zawody, jak Puchar Świata.

PZLS/Sport.RIRM

drukuj