fot. pisz.policja.gov.pl

W ramach akcji „Trzeźwy autobus” policja skontrolowała 21 tys. kierowców

W ramach akcji „Trzeźwy autobus” policjanci skontrolowali na drogach w całej Polsce ponad 21 tys. kierowców autobusów; 17 prowadziło po alkoholu – poinformowała we wtorek PAP Komenda Główna Policji.

Biuro Ruchu Drogowego KGP podsumowało we wtorek akcję „Trzeźwy autobus”. W jej ramach działań w poniedziałek w całej Polsce policjanci skontrolowali ponad 21 tys. kierowców autobusów.

W rozmowie z PAP Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji podał, że w akcji brało udział około 5 tys. policjantów, m.in. z wydziałów ruchu drogowego. Podczas kontroli zatrzymano dziewięciu kierowców, którzy prowadzili pojazdy po spożyciu alkoholu i będą odpowiadali za wykroczenie (zawartość alkoholu między 0,2 a 0,5 promila) oraz ośmiu w stanie nietrzeźwości, którzy będą odpowiadali za przestępstwo (zawartość alkoholu powyżej 0,5 promila).

Ponadto policja zatrzymała dwóch kierowców, którzy prowadzili autobusy mimo sądowych zakazów, i skontrolowała 20 kierowców na zawartość narkotyków.

Jak poinformowała policja, akcja „Trzeźwy autobus” została przeprowadzona w związku ze zbliżającym się tzw. długim majowym weekendem.

PAP/RIRM

drukuj