fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Śląsko-dąbrowska „Solidarność” poparła kandydaturę Piotra Dudy na szefa związku

Walne Zebranie Delegatów Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” jednogłośnie poparło w czwartek kandydaturę Piotra Dudy na przewodniczącego Komisji Krajowej w kolejnej kadencji. Wybory szefa „S” odbędą się jesienią w Częstochowie.

Piotr Duda jest szefem NSZZ „Solidarność” od jesieni 2010 r. Niedawno zapowiedział, że może wystartować w wyborach na kolejną kadencję 2018-2022, jeżeli uzyska rekomendację związkowców ze swojego macierzystego regionu – śląsko-dąbrowskiego. W czwartek w Katowicach powtórzył tę deklarację.

„Nie wyobrażam sobie, że będę startował na przewodniczącego Komisji Krajowej bez rekomendacji mojego macierzystego regionu. To jest warunek – zawsze tak to stawiałem i tak to rozumiem. To jest dla nas najważniejsze i tego się będę trzymał” – powiedział dziennikarzom Duda w przerwie obrad walnego zebrania delegatów.

Choć rekomendacja regionu nie jest formalnym warunkiem startu w wyborach szefa „Solidarności”, delegaci jednogłośnie przyjęli w czwartek uchwałę popierającą kandydaturę Piotra Dudy. Wybrali go również jednym z delegatów na październikowy zjazd krajowy związku, co jest formalnym wymogiem, by startować w wyborach przewodniczącego.

Piotr Duda podziękował delegatom za ich rekomendację – podobną otrzymał od śląsko-dąbrowskiej „Solidarności” przed czterema laty.

PAP/RIRM

drukuj