fot. wikipedia.org

Sąd podejmie decyzję ws. InPost-u i Poczty Polskiej

Sąd Okręgowy w Warszawie ma dziś wydać wyrok w sprawie przetargu na obsługę korespondencji rządowej, który został zaskarżony przez Pocztę Polską. Konkurs wygrała firma In Post, oferując niższą cenę usługi niż Poczta.

Bogumił Nowicki, przewodniczący NSZZ „Solidarność” pracowników Poczty Polskiej liczy na korzystny dla poczty wyrok.

– Wydaje mi się, że w ogóle patologią jest, że jeśli chodzi o instytucje rządowe, dochodzi do sytuacji takiej, że są ogłaszane przetargi, w których mogą startować dziwne, bliżej nieokreślone kapitałowo podmioty, kiedy jest instytucja będąca w 100 procentach własnością państwa. Mówię tutaj o Poczcie Polskiej, która ma wpisane w swoje obowiązki funkcjonowanie na rzecz państwa – zaznacza Bogumił Nowicki.

Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła pierwsze odwołanie Poczty Polskiej i nakazała prywatnemu operatorowi pocztowemu jedynie odtajnienie formularza cenowego. Po tej decyzji rządowe Centrum Usług Wspólnych jeszcze tego samego dnia ponownie wybrało In Post.

Poczta odwołała się również od tej decyzji, argumentując, że zapadła ona zanim KIO zdążyła sporządzić pisemne uzasadnienie orzeczenia, a Poczta zapoznać się z odtajnionym formularzem cenowym In Post. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła to odwołanie, a sprawa trafiła do sądu.

RIRM

drukuj